Dyskografia


Nad Porami Roku
(2016)
CD EP

 1. Dolina Odry
 2. Pamiętam

Gwiezdne aleje
(2015)

 1. Wierszogranie
 2. Dawniej było inaczej
 3. Bieszczadzki wieczor
 4. Chyża
 5. List z szuflady
 6. Nie będzie jak było
 7. Rozmowa
 8. Nad
 9. Stacyjki
 10. Pod wspólnym dachem
 11. Codzienność
 12. Miasteczko
 13. Gwiezdne aleje

Przytul mnie
(2014)

 1. Okna
 2. Żeby
 3. Anielskie posłanie
 4. Pluskiem fali
 5. Lubię błądzić
 6. Przytul mnie
 7. Światło
 8. Bieszczadzkie misterium
 9. Moje serce szybuje w obłokach
 10. Małe święta
 11. Kolejka bieszczadzka
 12. Nasza droga
 13. Miasteczko

Góry i ludzie
(2012)

 1. O Życiu – Dom o Zielonych Progach
 2. Będzie Lepiej - Dom o Zielonych Progach
 3. Cicho na Zakrzówku – Chwila Nieuwagi
 4. Samopoczucie – Chwila Nieuwagi
 5. Szczęście - Celtic Tree
 6. Cuda – Celtic Tree
 7. Za przełęczą – Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
 8. Kolory Miasta – Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
 9. Modlitwa Wędrowców - Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
 10. Pieśń o domu – Caryna
 11. Góry jak domy – Caryna
 12. Przytul mnie – Nad Porami Roku
 13. Okna – Nad Porami Roku
 14. Anielskie Posłanie – Nad Porami Roku
 15. Wyprawa W góry – 4razywroku
 16. Jesień w górach – 4razywroku

Tak napisali o płycie EP "Nad Porami Roku - Dolina Odry, Pamiętam":

Piosenka "Pamiętam". Jak to u WUKI - mądre i głębokie w swej wymowie i treści słowa odtruwające mózg, pełna detoksykacja, ładna, ciepła muzyka i wykonanie , proszę o więcej!

- Kuba B.

I tym razem miłe zaskoczenie!! Płyta krótka, ale jak zawsze świetna! „Dolina Odry”, tekst Wojtka Leśniaka, jak gloria obwieszcza tryumf przyrody, muzyki i poezji. Chór w tle rewelacyjny. ... Piosenka „Pamiętam” i piękny wiersz WUKI! Tyle treści zawartej w kilku wersach ! Doskonała współpraca gitar. Polecam Nad Porami Roku!

- Waldemar Chyciński

Tak napisali o płycie "Gwiezdne aleje":

Niesamowita muzyka oparta na pięknym słowie. Każdy utwór bajecznie płynie, swobodnie unosząc słuchacza w inny świat. „Codzienność”, „Nie będzie jak było” są po prostu odlotowe. ... Lubię słuchać szczególnie wieczorami, a ostatni, tytułowy utwór jest mistrzowskim popisem gitarowych współbrzmień delikatnie zgranych z harmonijką. Świetna płyta ! Brawo Panowie!

- Marcin D.

Tak napisali o płycie "Przytul mnie":

NAD PORAMI ROKU – PRZYTUL MNIE (miejsce nr 5) Zgodnie z tytułem albumu słuchacze przytulili płytę do miejsca piątego. Jak na debiutantów myślę, że to wysokie miejsce i dowód na to, że cały czas istnieje zapotrzebowanie na niezwykłą poezję Wiesławy Kwinto-Koczan do słów której zostały wymyślone przez zespół melodie. Album stworzony z wielkim sercem i pasją...

- Baza Ludzi z Mgły - POETYCKA BAZOWA PŁYTA ROKU 2014

Kochani płyta jest świetna! Zdecydowanie polecam i czekam na kolejną!

- Eliza Kałłaur

Jednopłytowy (zamiast jednokołowego) wehikuł przenoszący w inny wymiar, daleki od rozjazgotanych ulic wielkich miast. Rytmicznie przyspiesza między przystankami, by za chwilę zwolnić na kolejnych stacyjkach Wierszy i pozwolić się rozsmakować tą duchową ucztą... Nie wszystkie interpretacje znałam... Część to odkrycie, część dawni znajomi... jak to w podróży bywa... Bieszczadzkie Misterium wrzucam do serducha jako panaceum na powrót do codzienności, a całość Przytulam... nieustannie... DZIĘKUJĘ!!!

- Viola

Płyta jest dla mnie bardzo ciepła, wręcz nazwałabym takim przytuleniem, stąd tytuł płyty jest jak najbardziej trafiony. Płyta rozpoczyna się piosenką „okna”, której tekst wymusza takie zatrzymanie się, pozostawienie trosk i docenienie tego co się ma, bardzo łatwo dzisiaj wpaść w taki wir, natłoku myśli i narzekań, nie zastanawiając się co tak naprawdę jest ważne, nie dostrzegamy tego co mamy. Tutaj naprawdę, aż chce się zrobić herbatę, czy kawę siąść i słuchać. Następnie jakby życzenia i nawiązanie do pierwszego tekstu, żeby już nie narzekać, a rozpoczynać każdy dzień radością, miłością i właśnie "tylko tyle aż tyle - niby nic a wszystko." A dalej „Anielskie posłanie” takie ukojenie, uspokojenie... „Pluskiem fali” to dla mnie zupełna nowość, bardzo mi się spodobało.

Muzyka, tekst piękne! Zgrane jak najbardziej z całością, bo tu już można zacząć marzyć, zachęca by wyruszyć na szlak, aż chce się wyjść w góry! „Lubię błądzić” tutaj właśnie już wejście w marzenia, ale też mi się kojarzy z wyruszeniem na wędrówkę, na szlak, do lasu, w góry, by wsłuchać się w ciszę, śpiew ptaków, podziwiać piękno przyrody. „Przytul mnie” Więc piosenka tytułowa! Takie ukojenie wszystkich myśli, pragnień, marzeń po wcześniejszych przemyśleniach. "Niech znikną z oczu myśli złe" i tak przechodzimy do światła! "Światło to dotyk rzeczywistości, z ciemnej doliny powrót na szczyt", piękne! Jak „Światło” to i „bieszczadzkie misterium”, jak najbardziej trafione! "Moje serce" zawsze powoduje u mnie takie zasłuchanie, bardzo lubię! "Małe święta" pokazują, że każdy dzień jest ważny, trzeba tylko dostrzec piękno dnia dzisiejszego. W każdym dniu zawsze możemy dostrzec coś co sprawiło nam radość, było ważne i warto to dostrzec.

Wyruszamy więc w podróż najpierw „kolejką bieszczadzką” ta piosenka zawsze wywołuje wielki uśmiech na mojej twarzy, muzyka + tekst coś pięknego! Po prostu "To jest podróż na wiele uśmiechów"! Gdy już dojedziemy kolejką wyruszamy w "naszą drogę ", najdłuższą Piosenka, którą często nucę sobie jak gdzieś jadę, idę. Bardzo lubię! "Zacumujemy w jakimś najmniejszym" malutkim miasteczku? „Miasteczko” jakoś tak zawsze kojarzy mi się z Głuchołazami, może dlatego, że też są małe. Zawsze przy tej piosence przypominają mi się powroty do domu, często bardzo późno, gdzie właśnie w mieście panowała już cisza, ulice były puste, senne. Czasem tylko przejechał jakiś samochód, czy ktoś przeszedł obok. "z latarniami jak czereśnie" takie właśnie skojarzenie mam jak idę już drogą do domu, są właśnie takie okrągłe lampy! Piękne zakończenie płyty bo "Najlepiej tutaj zakończyć podróż". Co do muzyki i tekstów to w całości są bardzo do siebie dobrane, tworzą jedną wielką całość! Płyta widać, że stworzona z wielkim sercem, pasją. Gratuluję!

- Agnieszka Marciniszyn